Футболисти дариха кръв във ВМА
Спортистите на ЦСКА участваха в съвместната акция "Дари кръв, спаси живот"
Всеки път, когато даряваш кръв, даряваш живот. Това мото обедини Футболен клуб ЦСКА и Военномедицинска академия в благородната кауза на кръводаряването. Административният директор на клуба Милко Георгиев, заедно с Ивайло Иванов – треньор на вратарите, Кирил Динчев – помощник кондиционен треньор и защитникът Александър Дюлгеров участваха в съвместна акция в Центъра по трансфузионна хематология на ВМА. Целта е с личния си пример да допринесат за насърчаване на безвъзмездното кръводаряване.
Първата такава инициатива се проведе на 14 юни, когато ВМА и ЦСКА заедно отбелязаха Световния ден на кръводарителя. И двете страни са категорични обаче, че не е необходимо да има конкретен повод, за да помогнеш в спасяването на човешки животи и обещават акциите да продължат и занапред.
.jpg)
Възпитаниците на Частното основно училише „Азбук" го предоставиха на екипите, които извършват чернодробни трансплантации

С операции на живо с видео мост от операционната на УНГ клиника в Болница "Тракия" продължава курс по отохирургия в Стара Загора.
.jpg)
Консултациите бяха в рамките на програмата „Детско здраве, която се провежда от лекари на „Пирогов" по инициатива на Столичната лекарска колегия.

Все повече хора се включват в инициативи на червенокръстката организация в региона, отчетоха на 68-то Общо събрание на областната структура.

Те се предоставят безплатно пред Отделението по медицинска онкология на болницата в сътрудничество с фондация „Нана Гладуиш – една от 8".

Малките пациенти на Клиниката по детска клинична хематология в МБАЛ „Царица Йоанна-ИСУЛ" бяха закичени от дамите на Сдружението на българските и турските жени за приятелство.
.jpg)
Клиниката по лъчелечение в болницата отбеляза 60 години от създаването си.
.jpg)
Те се осъществяват от лекари на МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов"-Велико Търново в община Лясковец.
.jpg)
Делегация от представители на водещи компании в сферата на ИИ, медицинските технологии и диагностиката посети УМБАЛ „Свети Георги".
.jpg)
С пускането на балони и експертна среща отбелязаха Деня на редките болести специалисти в Александровска болница.
В събитието участваха ръководителите на експертните центрове от няколко университетски болници - УМБАЛ „Александровска", СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев", УСБАЛЕ „Акад. Иван Пенчев" и УСБАЛАГ „Майчин дом", ректорът на МУ – София проф. Бойчо Ланджов, председателят на Националния алианс на хората с редки болести - Владимир Томов, председателят на Националния алианс „Редки Болести България" – д-р Петя Стратиева и представители на пациентски организации, обединяващи хора с такива диагнози. Всички те с еобединиха около идеята, че страната ни изостава от ЕС по отношение диагностиката и лечението на тези диагнози.
.jpg)
Той се проведе в УМБАЛ-Бургас и бе посветен както на тяхната полза, така и на вредата от свръх употребата им

Заметник-министърът на здравеопазването посети центъра за комплексно обслужване в Благоевград по повод четири години от създаването му.