Това ще става със средства от държавния бюджет, каза министър Бисер Петков
Clinica.bg
press@clinica.bg
Нови 8 хиляди добре обучени лица ще се влеят в българскта икономика. Това става ясно от думите на министърът на труда и социалната политика Бисер Петков. Той уточни, че образованието им е за сметка на държавата и е по професионални компетентности по заявка на робатодателя.
За тази цел Министерството на труда и социалната политика разработва уеб базирана информационна система. Тя ще послужи на всеки, който иска да направи справка за професионалната си реализация.
Нужно е да се въведат определени
критерии, а след това това системата сама подрежда каква е реализацията както и средната работна заплата за съответна икономическа дейност. Освен това става ясно и каква е нужнатастепен на образование за тази група професии.
Прогнозите на МТСП за пазара
на труда до 2032 г. показват, че се очаква да има недостиг на кадри със средно професионално образование.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм