10% ръст на заплатите в болницата в Горна Оряховица
07-05-2019 14:48
За първи път през 2018 г. лечебното заведение е на печалба, съобщи д-р Иванов
Clinica.bg
press@clinica.bg
Заплатите в МБАЛ „Св. Иван Рилски" в Горна Оряховица са увеличени с 10%, считано от 1 април. Това съобщи управителят на лечебното заведение д-р Иван Иванов. Той обясни, че тази година субсидията от Министерство на здравеопазването е завишена със 175 000 лв. в сравнение с 2018 г.
В болницата средната брутна заплата в момента е 1045 лв., на лекарите стига до 1555 лв., а за медицинските специалисти е 945 лв.
Възнагражденията в лечебното заведение
се увеличават за втори път. Преди това бяха вдигнат от 1 януари, съобразно повишаването на минималната за страната заплата. За пръв път от 12 години общинската болница в Горна Оряховица приключи финансовата 2018 г. на печалба. За три години приходите са нараснали с над 1 млн. лв. Просрочените задължения пък са намалели повече от 8 пъти, отчитат от лечебното заведение.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм