Първите двама вече са заминали за обучение в Бернския университет в Швейцария, казва д-р Асен Меджидиев
Clinica.bg
press@clinica.bg
Фонд за специализация на студентите по медицина у нас и в чужбина. Инициативата е на Столична лекарска колегия (СЛК), а първите първите двама медици вече са заминали за обучение в Бернския университет в Швейцария. Това съобщи д-р Асен Меджидиев, председател на колегията, цитиран от БНР.
Фондът се нарича „Лекарска взаимопомощ". В него вече има натрупани около 50 000 лева. Целта е да се подобри квалификацията на младите лекари и да останат у нас. „Нашите наблюдения са, че за младите лекари не е важно само заплащането им като специализанти,
aaa
за тях по-важна е квалификацията,
aaa
която получават в България. В този фонд се натрупват средства и има комисия, която определя кои лекари да заминат на специализация. Специализантите ги избираме на база предложенията на ръководителите на лечебни заведения спрямо това те какви нужди имат, от какви специализации", обясни д-р Асен Меджидиев.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм