С националната конференция по инсулт се поставя началото на сътрудничество между всички центрове за лечение на инсулт в страната, каза проф. Силва Андонова
Clinica.bg
press@clinica.bg
Форум за инсулта събра над 140 медици от цялата страна. Невролози, съдови специалисти, неврохирурзи, анестезиолози, общопрактикуващи лекари, специализанти, докторанти и студенти от цялата страна участваха в първата национална конференция по инсулт, организирана от Медицински университет и УМБАЛ „Св. Марина" - Варна. В продължение на 2 дни участниците дискутираха актуални въпроси, свързани с епидемиологията на инсулта, SITS регистъра за реперфузионна терапия, възможностите за повишаване качеството на грижите за пациентите по програмата ESO EAST в България и медицинска реакция при някои съпътстващи заболявания.
Старт на събитието даде проф. Силва Андонова, национален консултант по интервенционална неврология и ръководител на Втора клиника по нервни болести в УМБАЛ „Св. Марина" – Варна. „С учредяването на националната конференция по инсулт се поставя началото на взаимно и ползотворно сътрудничество между всички центрове за лечение на инсулт в страната, с цел
д
подобряването на грижите за хората с инсулт
л
и координирането на усилията за лечение на инсулта за постигане на максимален ефект", коментира проф. Андонова. Почетни гости и лектори на конференцията бяха двама от водещите изследователи в света в областта на профилактика на инсултите и сърдечно-съдовите заболявания. Първият е проф. д-р Валери Фейгин – епидемиолог и невролог, директор на Националния институт по инсулт и приложни невронауки в Оукланд в Нова Зелнадия.
а
Вторият е проф. д-р Нилс Валгрен,
р
който е невролог, почетен професор в Каролинския институт, директор на програмата за инсулт и мозъчносъдови заболявания към департамента по неврология на Каролинската университетската болница в Стокхолм в Швеция и председател на комитета на SITS регистъра.
Инициативата на Медицински Университет Варна и Университетската болница „Св. Марина" за организиране и провеждане на първата национална конференция по инсулт е свързана с поставяне на началото на дългосрочно сътрудничество между специализираните центрове за лечение на инсулт. Идеята е да се повиши качеството на лечение на пациентите с инсулт, първо чрез предоставяне на достъп до специализирана медицинска помощ и диференцирано лечение, от която се нуждаят пациентите. Второ, постигане на оптимизиране на качеството на лечение във вече функциониращите центрове за лечение на инсулти.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм