Българин ще отговаря за обучението на гастроентеролозите в Европа
27-02-2018 12:31
Д-р Радослав Наков с втора позиция в Европейското обединение по гастроентерология
Clinica.bg
press@clinica.bg
Българин ще отговаря за обучението на гастроентеролози в Европа. След като бе избран в управителния съвет на Европейското обединение по гастроентерология (UEG), д-р Радислав Наков е одобрен и да бъде член на Комисията по обучение.
Това означава, че той ще отговаря за квалификацията на младите гастроентеролози под 40-годишна възраст във всички европейски и средиземноморски страни. С допълнителната си позиция, задълженията му ще се разширят и в сферите на продължаващото медицинско обучение по гастроентерология и организирането на редица курсове за лекари от цяла Европа. Мандатът на д-р Наков е за две години.
Членове на Комисията по обучение
към UEG са водещи гастроентеролози от Великобритания, Франция, Италия, Германия, Швейцария, Чехия. За първи път нашата страна ще има представител на такова високо ниво. Комисията организира и контролира обучението и специализацията на гастроентеролозите в цяла Европа, раздава грантове и стипендии и осъществява редица курсове.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм