НН инвестира $1.2 млрд. в нов завод
Ново Нордиск закупи 200-акровия
терен през юли, като заяви, че може да построи нов завод там, без да посочва за какъв вид лекарства.
Това ще бъде първият завод на Ново Нордиск в град Одензе и първата нова фабрика в Дания през този век.
Строителните работи са започнали
и се планира да приключат през 2027 г., когато се очаква съоръжението да създаде 400 постоянни работни места. По време на строителството на обекта ще работят до 1000 външни служители, съобщиха от компанията.
Ново Нордиск обяви инвестиции
за милиарди долари тази година, включително 4,1 млрд. долара за изграждане на завод в САЩ за пълнене на инжекционни писалки за Wegovy и лекарството за диабет Ozempic.
Здравният застраховател „ДаллБогг“ остава без лиценз
Angelini Pharma придобива Catalyst Pharmaceuticals за 4,1 милиарда долара
Medtronic придоби CathWorks за 585 млн. долара
Eli Lilly купува Kelonia Therapeutics за 2 млрд. долара
Една болница с нови дейности по НЗОК засега
Инфекциозна болница с положителен резултат
Лечебното заведение е завършило миналата година с 305 хил. лв. печалба, сочат предварителните данни
„Св. Екатерина" на минус за 2025 г.
По предварителните данни на МЗ за миналата година загубата му е в размер на 6.7 млн. лв.
Merck купува Terns Pharma за $6,7 милиарда
34 болници са заявили още 2257 легла
УСБАЛО с печалба от 1 млн. лв.
Към края на 2025 г. задълженията на болницата са били над 15 млн., но сред тях няма просрочени