Нови промени в осигурителния модел
Системата има нужда от промяна, тъй като сегашният осигурителен модел не може да издържи и да обезпечи финансирането й, заяви Станимир Хасарджиев, председател на Националната пациентска организация. Затова пациентите и здравно министерство исат да започне широко обсъждане на сегашния модел с родни и външни експерти.
Тази година здравната каса отново е изправена пред сериозен дефицит. След използването на всички резерви и допълнителни приходи за болниците не достигат около 50 млн. лв., а за лекарства още толкова.
Защо има напрежение във Фонда за лечение на деца ще даде обяснение здравният министър Петър Москов пред депутатите в четвъртък, стана ясно още на форума. В сряда майки на болни малчугани готвят протест пред здравно министерство в знак на несъгласие с управението и работата на фонда. Според тях настоящият директор проф. Владимир Пилософ бави решенията за лечение. От министерството обаче не считат така. Необходим е диалог, за да се решат проблемите и да се възстанови доверието, каза д-р Даниела Дариткова, председател на здравната комисия в парламента. Според нея по-добрите решения се постигат чрез разговори, а не чрез протести.
237 болници искат избирателни секции
Риск от финансова дестабилизация заради горивата
Ръст на заболелите от морбили
Информирано съгласие и за телемедицината
Ръст на цените за болниците след нов бюджет
По-ниска концентрация на полени през април
Спорт за пациентите в психиатрията в Ловеч
МЗ ще разширява неонаталния скрининг
МЗ с ясни правила за телемедицината