Издължаването на НЗОК ще позволи увеличение на заплатите
04-06-2019 14:39
Изплащането на надлимитната дейност би гарантирало пред кредиторите платежоспособността на лечебните заведения, казва д-р Иван Маджаров
Clinica.bg
press@clinica.bg
Надзорния съвет на НЗОК обсъждава варианта да изплати разсрочено надлимитната дейност на лечебните заведения. В тази връзка коментара по темата на председателя на съсловната организация д-р Иван Маджаров. Публикуваме я
Изплащането на надлимитна дейност ще бъде сериозна крачка. Това би дало възможност на мениджърите на болниците да повишат заплатите и не само това – би гарантирало пред кредиторите платежоспособността на лечебните заведения. Нещо повече - на 70-ия Извънреден събор на БЛС
беше решено да се настоява изплащането
на 153- те млн. лв. да стане с икономии реализирани от бюджета за болничната помощ за 2019г., което становище съсловната организация ще продължи да отстоява. В противен случай за заплащането на надлимитната дейност на болниците след спечелени съдебни дела ще са необходими повече от реално дължимите средства.
Принципната позиция на БЛС е, че разходите за лечение на пациенти, които са направени и отчетени към НЗОК, трябва да бъдат изплащани своевременно.
6 млн. от тях ще бъдат поети от държавата за изграждане на хангари за хеликоптерите, останалите 39 млн. за обновяване на центровете за инсулти в областните болници обаче няма да се осигурят
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм