Във Видинската болница получават по 50 ст. на дежурство и нямат ДМС, казва депутатът Красимир Богданов в писмен въпрос до министър Кирил Ананиев
Мила Мишева mila.misheva@gmail.com
Въпросът за заплатите на медицинските сестри е отправен към здравния министър Кирил Ананиев в писмено запитване от страна на депутатът от „Обединени патриоти" Красимир Богданов. Той акцентира конкретно върху положението в МБАЛ „Св. Петка" – Видин.
По думите му специалистите по здравни грижи нямали никаква яснота за възнагражденията си, въпреки че „бяха гласувани сериозни средства за подпомагане на лечебните заведения в страната". „Цари пълна неяснота относно възнагражденията на работещите там.
аааа
Настоящото положение поражда сериозни притеснения
аааа
и демотивация у медицинските специалисти", казва Красимир Богданов. Същевременно те нямали ДМС, работно облекло, а а нощният им труд се заплащал по 50 ст. В тази връзка народният представител
ааа
пита какви действия предприема МЗ
ааа
за увеличаване на заплатите в МБАЛ – „Св. Петка – Видин" и дали ще има ръст на месечните възнаграждения за работещите в извънболнична помощ. До момента все още няма отговор от страна на здравния министър Кирил Ананиев.
6 млн. от тях ще бъдат поети от държавата за изграждане на хангари за хеликоптерите, останалите 39 млн. за обновяване на центровете за инсулти в областните болници обаче няма да се осигурят
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм