В жилище най-малко по двама у нас
Според националната статистика
около 1 милион са онези, които нямат самостоятелна стая в едно жилище или пък в дома живеят по няколко поколения заедно. Децата и тийнейджърите, които са принудени да съжителстват така са по-изнервени от връстиците си, сочат наблюдения на личните им лекари. По време на епидемиите пък, предаването на заразите в тези домакинства е по-голямо. За това от МРРБ обмислят да предприемат специални мерки.
„Необходимо е формирането на нова политика
за осигуряване на достъпни жилища на всички слоеве от населението и разработването на мерки за създаване на нов социален жилищен фонд, който ще допринесе и за справяне с демографската криза и бедността по региони", каза зам.-министър Валентин Йовев. Каква е реалната картина с демографската криза и със сградния фонд ще стане ясно покрай преброяването на населението, което е планирано за 2021 година. Тогава ще се направи анализ, който би довел до избор на политики в сектора.
Окончателно без ковид добавки за новите пенсионери
МТСП с платформа за нови умения и работа с ИИ
Изплащат пенсиите от 8 юни
От 7 юни край на „тайната“ за заплатите
Малката потребителска кошница вече е 61,51 евро
Бавят пенсиите в почивен ден за последно през юни
Увеличават минималната пенсия със 7,8%
Близо 550 евро е средната пенсия за април
До 4000 евро за пострадалите от наводненията