Фармаиндустрията ще се бори с антимикробната резистентност

Сред стъпките, които се ангажира да изпълни фармацевтичната индустрия до 2020 г. са намаляване на вредния ефект върху околната среда от производството на антибиотици. За тази цел ще се направи преглед на производствените мощности и веригите за доставка. Също така компаниите се анагажират антибиотиците да се използват само от пациенти, които се нуждаят от тях. Това ще стане като се обединят усилията за информиране на доставчици и пациенти за вредата от нерационалната им употреба. Подобряването на достъпа до антибиотици, ваксини и диагностични средства е друга от мерките, които компаниите ще се опитат да въведат.
Сред подписалите плана за действие са Allergan, АstraZeneca, Cipla, DSM Sinochem Pharmaceuticals, Roche, GSK, Johnson & Johnson, Merck, Novartis, Pfizer, Sanofi.
"Битката срещу антимикробната резистентност е от изключително значение за нас, затова и ние стартираме тази амбициозна програма. Ние сме изцяло отдадени да завършим тази битка до край, но няма да успеем, ако я водим сами. Затова ще продължим да настояваме пред правителствата на отделните държави да осигурят най-подходящата законова рамка и регулаторни одобрения", сподели Оливие Брандикур, gлавен изпълнителен директор на Sanofi.
Какво представлява антимикробната резистентност, защо е толкова опасна, четете в петък.

НЗОК кани на среща медицинските сестри

БЛС пак иска още пари

МЗ удължава забраната за износ на инсулин

МЗ ще купува апаратура за телемедицина

НЗОК ще има и втори подуправител

Депутатите без въпроси към здравния министър

Помощник фарамцевтите искат промени
Съсловната им организация настоява да се регламентира тяхната дейност в съответствие с европейските и световните стандарти

Преговорите за НРД тръгват утре

Предлагат закон за ИИ у нас
Отговорна за защита правата на пациентите в случая ще е ИАМН, предвижда проектът на ПП-ДБ
