В Университета „ Проф. д-р Асен Златаров“ ще се подготвят лекари за нуждите на региона и страната
Clinica.bg
press@clinica.bg
В университета „ Проф. д-р Асен Златаров" в Бургас се открива Медицински факултет. Това решиха депутатите днес. "За" гласуваха 91 от народните избранници, а " въздържал се"бе един. В новото звено ще се обучават студенти по специалността "Медицина" с образователно-квалификационна степен "магистър". Академичният състав в новото звено ще се състои от 54 човека, разпределени в 9 катедри.
В новият факултет ще се изучава медицина, дентална медицина, както и медицна в областта на здравеопозаването и спорта. Университетът разполага вече и с клинична база. Предвижда се да бъде сключен договор с две университетски болници в Бургас, с УМБАЛ "Дева Мария" и УМБАЛ - Бургас.
По думите на депутати от ГЕРБ
решението е подкрепено и от бургаската общественост. От ПГ „Обединени патриоти" казаха, че с откриването на Факултета много млади хора ще продължат образованието си без да имсе налага да пътуват.
В Медицинския факултет ще се
подготвят лекари за нуждите на региона и страната, както и за системата на спешна медицинска помощ, извънболнична и болнична медицинска помощ. По думите на заместник-министърът на здравеопазването Бойко Пенков Министерството на здравеопазването поддържа тази инициатива на бургаския университет, заради регионалните диспропорции относно наличието на медицински кадри.
Доц. д-р Полина Маринова от МУ-Плевен е първият наш лекар, избран да обучава чужди специалисти в елитния институт в Страсбург, съобщиха от висшето училище
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм