704 заболели от морбили са регистрирали от 1 януари 2019 г. до сега в САЩ. Случаите са главно в град Ню Йорк и окръг Рокланд, съобщават федерални служители, цитирани от Асошиейтед прес. За да се спре заразата, местните противоепидемични служби са предложили да продължи затварянето на училища.
Служители в щата Ню Йорк са категорични, че мерките за ограничаване разпространението на шарката трябва да се засилят, като за целта е по-добре децата да не посещават учебните часове. За ограничаване разпространението на морбили родителите отнасят и глоби, ако отказват имунизации.
Повечето заболели са от общността
на ортодоксалните евреи, съобщава АП. Департаментът за здравеопазване на град Ню Йорк е изпратил призовки на 57 души, които не са изпълнили нареждането за ваксиниране. Всеки от призованите може да бъде глобен с 1000 долара.
Федералните служители приканиха щатския парламент да отмени закон, допускащ освобождаване от задължението за имунизация заради религиозни убеждения, добавя АП.
Националната програма „Хоризонт на здравето" започва на 19 юни от Правец с консултации по ендокринология и очни болести, съобщават от лечебното заведение
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм