Субсидията е за спешна и психиатрична помощ, и за лечебните заведения в отдалечените региони
Clinica.bg
press@clinica.bg
Здравното министерство е изплатило авансова субсидия от 31.6 млн. лв. за осигуряването на спешна помощ, за психиатриите и тубдиспансерите, и за болниците в отдалечените райони. Парите са за дейности извън обхвата на задължителното здравно осигуряване, съобщиха от ведомството.
Субсидията е за периода от януари до април 2019 г. и е изплатена на лечебните заведения, подали заявления и сключили индивидуални договори за субсидиране. За спешна медицинска помощ са определени 9 млн. лв.
За държавните и общински болници,
които се намират в труднодостъпни или отдалечени райони на страната, парите са 9.4 млн. лв. Още 13.1 млн. лв. са за лечение на пациенти с активна туберкулоза, с неспецифични белодробни заболявания, СПИН, с психични страдания и др.
В сумата са включени и субстанциите
и поддържащите програми с метадон, както и за психорехабилитационната програма при рак на млечната жлеза. Експертизата на ТЕЛК лечението на ветераните от войните и военноинвалидите, също ще се плаща от тези средства.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм