МУ-Пловдив с награда за европроекти

Понастоящем МУ – Пловдив координира и участва
в 12 научни, 3 образователни, 1 инфраструктурен, 5 международни проекта и в 2 академични мрежи.
Значимите научни резултати са плод на усилията на мултидисциплинарни национални и международни колективи, обясниха от ръководството на МУ-Пловдив. Затова се работи усилено за подобряване на партньорството с 32 висши училища и с научни организации от 15 държави от Европа, САЩ и Азия.
В последните три години МУ – Пловдив участва
и в неспецифично за медицинските висши училища проектно финансиране – научна дейност чрез колаборация с бизнеса. В момента се работи по 6 проекта с бизнес-организации в сферата на биотехнологиите, в т.ч. актуалното 3D биопринтиране. По програма „Хоризонт 2020" от 2009 година до сега Университетът участва в 6 издания на Нощ на учените, като бележи нарастващо участие на студенти и млади учени.
Най-голям дял имат инфраструктурните проекти
с Европейско финансиране. Безвъзмездната финансова помощ намери ясно изражение при изграждане на 12 научни инфраструктури. Те концентрират база и ресурси за съвременни научни изследвания и са инкубатор на млада генерация изследователи, ангажирани в мултидисциплинарни научни задачи, в условия на взаимовръзка и научен обмен.
Новият проект – „Център за компетентност ПЕРИМЕД" е фокусиран към изследвания в областта на персонализираната медицина в онкологията, интензивната медицина, иновативните лекарствени носители за таргетна терапия, биоинженерни технологии и биосензори.
Той е на стойност 23 млн. лв.
Симулационният тренировъчен център се развива интензивно, като надгражда иновационни образователни технологии и научни изследвания в сферата на симулационното обучение. Центърът е инициатор и домакин на две национални конференции по симулационно обучение в медицината с международно участие.
С Европейско финансиране от два проекта по ОП „Развитие на човешки ресурси" и „Наука и образование за интелигентен растеж" се изгради оптимална подкрепяща среда за младите учени.
Това се осъществи чрез материална, консултантска
и менторска подкрепа от международно утвърдени учени, финансиране на краткосрочни и дългосрочни мобилности във високотехнологични европейски комплекси, подкрепа за научни публикации в списания с импакт фактор, достъп до бази данни и научна информация, осигуряване на материали за целите на докторските им програми и висококачествено обучение във вече институционализирани структури.
Националната финансова помощ по линия
на Фонд Научни изследвания (12 действащи проекта) обвързват постиженията на младите и опита на утвърдените изследователи в съвременни научни направления, чиито цели и планирани резултати хармонизират с Европейските приоритети. Провеждат се фундаментални научни изследвания с практико-приложна стойност в обществена полза.
Ръководството на МУ – Пловдив оценява получената награда като признание за цялостната научна, международна и проектна дейност на Университета. То осъзнава отговорността да продължи да участва в проектното и програмното финансиране, като инструмент за посрещане на обществени предизвикателства, за осъществяване на държавни политики и засилване връзките на науката с образованието, бизнеса и комплексната грижа за пациента и обществото като цяло.

Зелена светлина за ветеринарна медицина в МУ-Плевен

Няма да се скъсява срока за обучение на сестри

Франция дава стипендии за наши учени

Докторант от МУ-Пловдив с престижна стипендия

154 магистър-фармацевти се дипломираха

Кандидат-студентска борса във Варна

Нови 63 фармацевти се дипломират

Нови дипломи за академично развитие в МУ-Плевен

577 медици завършват днес МУ-София

Александровска търси специализанти по детска психиатрия
Местата в болницата са две, срокът за кандидатстване изтича на 4 март, съобщиха от лечебното заведение