Бизнес и институции обсъждат здравната система
Тази година темата на конференцията е «Може ли здравният сектор да бъде следващият двигател на икономическия растеж».
Независимо от кризата, здравеопазването продължава да бъде един от растящите сектори на икономиката, смятат организаторите. Именно в здравните услуги и фармацията се срещат най-високите технологии, най-новите научни изобретения, най-добрите умения на лекари, медицински екипи, фармацевти и специалисти. Дали България може да разчита на здравния сектор като на значим двигател на икономиката и как да стане това, ще объсждат участниците в дискусията.
Лектори на конференцията ще бъдат проф. Карен Джамбазов, директор на УМБАЛ «Св. Георги», Иван Колев, прокурист на Болница „Тракия", Зоя Паунова, председател на Арфарм и изпълнителен директор на "Астра Зенека" за България, Томислав Живанович, регионален директор на Фьоникс за Балканите, д-р Кирил Николчев, генерален мениджър, АбВи България, проф. Вихра Миланова, ректор на Медицинския университет - София и др.
AZ откри нов завод в Дъблин
Инфекциозна болница с положителен резултат
Лечебното заведение е завършило миналата година с 305 хил. лв. печалба, сочат предварителните данни
„Св. Екатерина" на минус за 2025 г.
По предварителните данни на МЗ за миналата година загубата му е в размер на 6.7 млн. лв.
34 болници са заявили още 2257 легла
УСБАЛО с печалба от 1 млн. лв.
Към края на 2025 г. задълженията на болницата са били над 15 млн., но сред тях няма просрочени
УСБАЛО по-близо до циклотрона
Вече имаме област без общинска болница
NN инвестира над 430 милиона в Ирландия
Прехвърлиха имоти на НДБ