Учебни бази ще бъдат държавната университетската болница и УМБАЛ
Clinica.bg
press@clinica.bg
Обучение по медицина е на път да се разкрие и в Бургас. Това става ясно от проектопредложение на Министерски съвет. Както clinica. bg. вече писа , идеята е в Бургаският университет „Проф. д-р Асен Златаров" да бъде открит и Медицински факултет.
Проектът предвижда в новото звено да се обучават студенти по специалностите медицина и дентална медицина. Академичният състав пък ще се състои от 54 души, разпределени в 9 катедри.
В Медицинския факултет на Университет „Проф. д-р Асен Златаров"
ще се подготвят лекари за нуждите на региона
– за спешните центрове, в доболничната и болничната помощ, диспансерите, центрове за опазване на общественото здраве, научно-изследователски институти, служби по трудова медицина, гласят мотивите на вносителите. Според проекта Бургаският университет
разполага с необходимата материално-техническа
база за качествен образователен и научноизследователски процес. За провеждането на необходимата клинична практика на студентите от факултета университетът е предвидил сключването на договори с УМБАЛ „Дева Мария" и УМБАЛ Бургас.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм