Дават пари за заплати на безработни

От днес – 7 февруари, работодателите могат да подават документи в бюрата по труда в страната за включване в насърчителни мерки за заетост и обучение. По този начин те имат право да получат средства за заплати за безработни или за подбряване на квалификацията им.
Работодателите могат да кандидатстват за държавно финансиране при разкриване на работни места за безработни от уязвимите групи на пазара на труда - младежи до 29 години, хора с трайни увреждания, продължително безработни лица, майки с деца до 5 години, безработни без квалификация и други.
И тази година програмите и мерките предлагат
различни възможности със средства от държавния бюджет да се осигури заетост на пълно или непълно работно време, за стажуване, чиракуване или обучение, за зелени работни места и др. Продължителността по отделните преференции варира от 3 до 24 месеца. Размерът на субсидията по всяка от тях също е различен, в съответствие с Националния план за действие по заетостта през 2019 г.
Съветите за сътрудничество към бюрата по труда
ще разгледат и оценят подадените заявки от работодателите до 20.02.2019 г. и ще одобрят работните места, които могат да се субсидират в рамките на наличния свободен финансов ресурс. Извън горепосочения срок, работодателите могат да кандидатстват и за други преференции (финансови средства), които се реализират по реда на чл.50, ал. 4 от ППЗНЗ (без процедура). Повече информация може да бъде получена в бюрата по труда в страната, както и на страницата на Агенцията по заетостта в рубрика „Обяви за финансиране по региони".

Най-малко безработни от 16 години
Заявените места на първичния пазар на труда в началото на годината са 13 859, отчитат от Агенцията по заетостта

Проучват нужда от кадри за бизнеса

Регулираните професии с единни имена в ЕС

Търсят шеф на Ортопедията в София

Фондът за наука набира оценители

Старт на конкурса за новите стипендии

Български специализант с европейска награда
Д-р Иван-Асен Шишманов от Пирогов беше награден за клиничен случай при лечение на инсулт

200 българи на кариерен форум във Виена

Търсят шеф на русенската Бърза помощ
