Градът на липите събира фармацевтите

Тази година Денят на фармацевтите ще се проведе в града на липите – Ст. Загора. На 9 февруари се очаква там да пристигнат представители на всички 28 регионални колегии от страната.
По време на празника председателят на Съюза професор Илко Гетов, заместник-председателите, главният секретар магистър-фармацевт Светослав Крумов и членът на УС на РФК Стара Загора магистър-фармацевт Веселина Динева ще говорят по-важните теми за съсловието.Освен това ще се проведе разширен управителен съвет на съсловната организация.
БФС бе учреден през 2007 г. на конгрес, проведен в София.
Той е единствена законово представена съсловна организация, която обединява всички магистър - фармацевти в България. Първите документирани данни за аптечна дейност в страната ни обаче са от началото на 19 век. Около 1820 година в Сливен е открита аптека, а във Велико Търново такава се открива през 1823 г.
До 1879 г. аптеките в България, които по това време
се наричат спицерии са около 32, като в този брой не са включени военните аптеки, обслужващи армията през Руско-турската освободителна война. В момента на територията на страната има над 3000 аптеки. Те обаче не са разположени равномерно. Докато в големите градове са на всеки ъгъл, то в малките региони и селата има дефицит.

Разпети петък е!

Безплатни прегледи за рак на гърдата в София

21 лектори на научен конгрес на БЗС

Лекари от 3 специалности на авторитетен форум

Булмедика започва на 29 май

Седмица на здравето в Дулово

Фестивал за здравето в Елин Пелин

Кръводарителска акция в Сливен

Безплатни прегледи за жени в София
