Старт на грипната епидемия
да разкрият при възможност грипни кабинети,
и да спрат профилактичната дейност, гласят още инструкциите на РЗИ-Стара Загора.
С цел недопускане на усложнения на случаите на грип от здравната инспекция напомнят на всички лечебни заведения, че е важно своевременното започване на лечение с антивирусни препарати.
Специалистите препоръчват на хората:
да ограничат социалните контакти и да избягват събирането на много хора в затворени пространства. Болните с висока температура и други признаци на грип да не провеждат самолечение. При наличие на симптоми за грип да посещават личните си лекари и да не ходят болни на работа. Спазването на препоръките е въпрос на лична отговорност към себе си и към другите, тъй като най-добрата предпазна мярка е ограничаване на контактите с болни хора. Това е от особено значение за тези с хронични заболявания, бременни жени и деца.
Два случая на кърлежов енцефалит за седмица
Рискът от ебола нисък преди Световното по футбол
Морбили вече в девет области
Отново скок на шарките в страната
341 случая на морбили отчетоха в страната
Още двама с легионерска болест у нас
Болните от морбили вече са 328
Първи случай на маймунска вариола за 2026-та
Още по-висок ръст на морбили: 296 случая в 7 области