ВМА с нов зам.-шеф
През 2017 година завършва „Здравен мениджмънт".
Доцент Попов завършва редица курсове и специализации в чужбина - "Инфекциозни болести и тропическа патология", Амстердам, Холандия; "Advanced medical officers course", Сан Антонио, Тексас, САЩ; Курс на НАТО по английски език, Будапеща, Унгария; "HIV- AIDS Политика и стратегия", Монтерей, Калифорния, САЩ.
Доц. Попов има опит от няколко задгранични мисии:
военна мисия на EUFOR в Босна и Херцеговина /2011/; военна мисия на EUFOR в Босна и Херцеговина /2010/; хуманитарна мисия Украйна /2009/; медицинска евакуация на военнослужещ от Американската военна болница „Ландщул′ Германия до ВМА – София /2006/; военна мисия на KFOR в Косово /2004/; военна мисия в бежански лагер Радуша, Македония /1998/.
В професионалната му визитка са записани редица ръководни длъжности.
През 1990 година започва като интерн във ВМА,
а година по-късно е назначен за началник на медицинска служба във ВВС – Божурище. Работи още като клиничен ординатор по инфекциозни болести. От 2015 година до момента е NATO civil expert in the field of Contagious Diseases, including Tropical Medicine. От 2017 година до момента е началник на Катедра „Инфекциозни Болести" към ВМА. От 4 януари 2019 година е назначен за заместник-началник на ВМА по учебно-научната дейност. Доцент Георги Попов е член на Академичния съвет на ВМА и хоноруван преподавател в СУ „Св. Климент Охридски". Членува още в Националния съвет по превенция на СПИН, туберкулоза и сексуално предавани инфекциина; Българско дружество по военна медицина; Българско дружество по инфекциозни болести.
Българска лекарка с международно признание
Силно участие на български кардиолози в Германия
Проф. Ивайло Търнев с поредно престижно отличие
Лекар-специализант с награда за спешна медицина
МЗ попълва ръководството си
Българска лекарска с престижна награда във Франция
Иванка Динева пак в ИАМН
Д-р Красимир Пейчев поема Белодробната болница в Ст.Загора
Престижно отличие за двама млади лекари от ИСУЛ