Нека болницата си остане, каквато е, но да отиде към МЗ, каза премиерът
Clinica.bg
press@clinica.bg
Премиерът Бойко Борисов се зае с дълговете на „Лозенец" и изрази съгласие болницата да си остане в сегашното положение. „Държат да остане такава каквато е, нека остане. Но държа тя да си отиде към Министерството на здравеопазването", заяви премиерът в Брюксел, след като депутатите от здравната комисия отхвърлиха на първо четене поправките в Закона за лечебните заведения, които предвиждат превръщането на Лозенец в Национална педиатрия.
Така на практика, ако поправките не бъдат приети, остава отворен въпросът ще има ли България детска болница, за каквато се настоява вече години наред.
а
Борисов ще се срещне с финансовия
министър Владислав Горанов, за да намерят решение за възстановяване на част от задълженията на лечебното заведение. Както clinica.bg вече писа „Лозенец" има дългове от 33 млн. лв., а здравният министър Кирил Ананиев обяви, че ако болницата не се преструктурира, положението може да стане „неспасяемо".
„Не считам, че Министерски съвет
или администрацията на МС, или инспекторатът към МС е компетентен да управлява болница", каза министър-председателят.
„Ябълката на раздора" около трансформацията на Лозенец в Детска болница се оказа Медицинския факултет на СУ, който ползва правителствена болница за учебна база. От висшето училище дори обявиха стачна готовност, ако се вземе решение Лозенец да спре да функционира като учебна база за студентите на СУ.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм