Пак замразяват търга за е-системата

Както clinica.bg. вече писа преди по-малко от месец
МЗ пусна отново обществената поръчка.
Поредното възобновяване се наложи, защото предишният търг бе спрян лично от здравния министър Кирил Ананиев, а причината беше пропуски и нередности в него. Решението му обаче беше предшествано от друга жалба, отново до КЗК.
Обществената поръчка е на стойност от 2.493 млн.
лв. без ДДС и е за три обособени позиции. Първата е за изграждане на 35 регистъра за 1.19 млн. лв. без ДДС. Втората е за административни услуги и е на стойност от 891 хил. лв. без ДДС. Третата е за здравен портал и ще струва 410 хил. лв. без ДДС. Обявеният краен срок за подаване на документи е 22 ноември.
Няколко правителства поред се опитват да въведат е-здравеопазването, но все неуспешно. Амбициите на здравно министерство бяха до края на годината е-рецептата и е-регистрите да заработят.

МС одобри поредната нова болница

Ново Нордиск с нов мениджър за България

"Св. Екатерина" с 4 нови операционни

БАТЕЛ разширява членовете си
Към асоциацията на едни от най-големите търговци на едро с лекарства се присъединяват и няколко големи вериги с аптеки

Китай изпревари Европа по нови лекарства
През 2023 г. източната държава е регистрирала за първи път 25 нови субстанции срещу 17 за стария континент, показва доклад на ЕFPIA

МЗ избра кой ще ремонтира психиатриите

И Еврохоспитал разширява дейността си

Отвориха финансирането за амбулатории

Фьоникс обнови центъра си в Бургас
