Подписват два договора за доставката на първите стандратни 270 автомобила на 19 ноември
Clinica.bg
press@clinica.bg
Вносителят на марката Пежо спечели търга за новите линейки. МЗ ще сключи два договора за доставка със „София Франс Ауто" на 19 ноември. Той ще бъде подписан от здравния министър Кирил Ананиев и от шефа на автомобилната компания Стоян Желев. В надпреварата участваха общо 7 кандидати, сред които беше и Мото Пфое.
Договорите ще са с 95 броя линейки от тип B и 185 от тип C с включено медицинско оборудване и медицинска апаратура. Общата стойност възлиза на над 38.3 млн. лв. Договорите засягат 280 стандартните линейки, а за останлите 129 високопроходимите бе пусната нова обществена поръчка, поради липса на оферти при първата. Кандидатите могат да изпращат оферти до 17:30 ч. на 19 ноември.
Очакваните 400 нови линейки ще бъдат
доставени по мащабен инвестиционен проект „Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ", който е на стойност почти 164 млн. лв. Както clinica.bg. вече писа здравният министър обяви, че до края на 2019 година се надява всичките 400 линейки да бъдат доставени. Единственото, което може да попречи
или забави доставките на нови автомобили е обжалване на обществената поръчка. Досега това се случи няколко пъти и забави доста цялата процедур
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм