Осъдиха касата за още 100 хил. лв.
Освен незаплатената медицинска помощ,
здравната каса бе осъдена да плати
и лихви за забава в размер на 24 463 лева и 5 737.20 лева разноски по делото.
„Единственото основание за отказ от заплащане на тези дейности е надвишаване на месечните лимити. Но Националната здравно-осигурителна каса не е направила необходимото от своя страна за изпълнението на договорните задължения, което означава неизпълнение на негово договорно задължение", пише в мотивите на съдебното решение.
„През 2015 година на болницата в Девин бе определен изключително нисък бюджет. И това е годината, в която
лечебното заведение наистина изпита големи трудности
и не ни беше заплатена реално извършената дейност. Много болници заведоха дела срещу НЗОК и и ние съответно решихме да си потърсим правата. Това е първото ни дело, с което сме оспорили първите четири месеца. Предстои да депозираме иск и за следващите. Общата сума, с която сме ощетени е близо 200 000 лева, която за болницата в Девин е огромна. Очаквам, че решението ще бъде обжалвано и се надявам следващата инстанция да потвърди решението", каза директорът на МБАЛ Девин Радка Грозданова.
Еньовден събира студенти от 10 държави във Варна
България ще домакинства Европейски форум на аптечните техници
Разбиха нелегален цех за хормонални препарати
„Хоризонт на здравето“ с първа спирка в Правец
В Плевен консултират за туберкулоза
Започва кръводарителска акция в Ямбол
Фонд „Млад лекар“ подкрепи двама кардиохирурзи
Д-р Минева е „Спешен млад медик“ на годината
Водещ финландски хирург с лекция в „Лозенец“