Хората в Северна България живеят най-малко в ЕС

Намаляват и хората в трудоспособна възраст
През 1990 г. населението под трудоспособна възраст е съставлявало 22% от всички български граждани, населението в трудоспособна възраст е било 55%, а над трудоспособна възраст са били 23% от българите. Само за 20 години картината коренно се е променила, като се е увеличил броят на българите в пенсионна възраст, а е намалял процента на новородените.
Най-дълго живеят в Испания и Италия
Според анализа на Евростат регионите в ЕС с най-висока продължителност на живота са позиционирани главно в Испания и Италия. Най-високо равнище на продължителност на живота в ЕС е регистрирано в испанския столичен регион Комунидад де Мадрид /85,2 г./, следван от още два испански региона Ла Риоха и Кастилия Леон /и двата по 84,3 г./. Със същите показатели е италианският регион Тренто, а на пето място е френският столичен регион Ил дьо Франс /84,2 години/.
Българите живеят по-малко и от гърци, сърби и румънци
Със средната продължителност на живота от 74,9 години, страната ни е на последно място и между съседни ни страни като Гърция , Румъния, Сърбия, Турция и Албания. Според данните средната продължитеност на живот в Гърция е 81,5 години. За Румъния тя е 75,3 години. Сърбите пък живеят с близо госина повече от нас. Тяхната средна продължителност на живот е 75,7 години, Турция - 78,1 години, Албания - 78,5 години. Според анализа на Евростат се оказва, че жените надживяват мъжете със средно около 3-5 години.

Най-важният маратон е този, в който тичаме към себе си
И медицинските специалисти, и писателите споделят знания, а за да бъдат успешни и едните и другите трябва да бъдат емпати и да разбират хората, казва проф. Асена Сербезова

Когато доброто стане заразно

Столът на здравния министър се клати
Проф. Христо Хинков обяви, че се чуди дали да подаде оставка, не е изключено от ПП и ДБ да го поощрят

Надежда за Ивчо

Защо Турция го може

Да помогнем на Иво!

Диабетик на гладна стачка заради пенсия

Телемедицината превръща прегледа в игра за децата
В нашата детска градина тя беше въведена преди няколко месеца, вече виждаме, че пести усилия и дава възможност за бърза диагностика, казва Анелия Божанова

Плашат медиите с дела-шамари
Броят им в България се увеличава, те са опасен феномен, който иска да ликвидира свободната журналистика
