Семинар за био-ресурсите
Семинар за възможностите за предприемачество, свързано с био-ресурсите ще с епроведе в СУ „Кл. Охридски" утре. Той ще се реализира по проект за изграждане на Център за компетентност „Устойчиво оползотворяване на био-ресурси и отпадъци от лечебни и ароматични растения за иновативни биоактивни продукти".
Семинарът ще се проведе на 24 октомври в сряда от 9:00 ч. в Аулата на Биологическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски".
На него ще бъдат представени целите,
методите за постигане и очакваните резултати по проекта, както и научната инфраструктура на Центъра. В рамките на събитието ще се проведе дискусия, посветена на връзките и дейностите, насочени към предприемачеството. На събитието ще присъстват представители на академичната общност и бизнеса.
Представят обезболяващи начини за раждане
Започва кръводарителска акция в Ямбол
Учени търсят интердисциплинарни подходи в науката
Мъжкото здраве в тема на онлайн колегиум
Високите технологии във фокуса физикалната медицина
Италиански специалист с лекция за ефекта от лечението
Ангиолози и съдови хирурзи на конгрес в София
Затлъстяването във фокуса на международен форум
Безплатни прегледи на деца за сколиоза в София