Докладват реформата на депутатите
.jpg)
Министър Кирил Ананиев ще представи концепцията си за промяна на здравно осигурителния модел пред депутатите в четвъртък. Това става ясно от дневния ред на заседанието на ресорната комисия в парламента.
Представянето на модела трябваше да стане до края на миналия месец. Министър Ананиев обаче го оповести на още по-широк форум заедно със съсловните и пациентски организации в НДК. Въпреки това той ще изпълни и задължението, което има според решението на Народното събрание от края на юни.
Междувременно пък от левицата вече
подготвят вот на недоверие към правителството заради здравната реформа. Мотивите за него обаче ще се внесат чак идната седмица. Според лидера на БСП Корнелия Нинова причината за забавянето е желанието да не се броят гласовете дали ще мине или не, както и да се потърси мнението на съсловните и пациентските организации.

По следите на здравната реформа с доц. Спас Спасков

Политическите партии спряха реформата

Болниците бяха много още през 2003 г.

По следите на здравната реформа с проф. Красимир Гигов

"По следите на здравната реформа" с проф. Генчо Начев

Не съм оптимист за здравеопазването
С химикала се вадят повече пари, отколкото със слушалката и скалпела, цялата работа се изроди, защото няма контрол, казва проф. Генчо Начев

Парите движат здравеопазването
И в това няма нищо лошо, ако се използват, както трябва, особено, когато са обществени средства, смята проф. Атанас Щерев

НЗОК ще стане и застраховател

Районни колегии подкрепиха БЛС за новия модел
