Дълговете на болниците намалели с 21 млн.
Просрочените дългове на болниците са намалели с 12 млн. лв. за година. Това отчете министър Кирил Ананиев пред депутатите на блиц контрола си в ресорната комисия днес.
„На 141 млн. лв. възлизат дълговете на болниците в края на юли тази година. Те са с 13% по-малко в сравнение със същия период на миналата година", обяви здравният министър Кирил Ананиев. Според него положителните резултати се дължат на по-добрия начин на управлението им след въвеждането на единните правила от МЗ тази година.
Държавните и общинските болници
са получили повече пари за дейностите по методиката на ресорното ведомство, каза още Ананиев. Така например увеличението при реално заплатените средства за спешни пациенти на клиниките е с 600 хил. лв. до края на август в сравнение със същия период на миналата година. При психиатрията увеличението за осемте месеца е с 2.3 млн. лв., а субсидията при общинските болници от 6.1 млн. лв. за цялата минала годината тази е 7.6 млн. лв.
Здравното ведомство е отчело икономии
от търговете за ваксини. Заради купуването на имунизациите за две години в края на миналата година, то е дало 60 млн. лв. Това е икономия с 30 млн. лв. или 30% сравнение с преди, каза Ананиев.
Управляващите обещават 100 млн. за сестрите
БЛС подкрепя намалението на парите за заплати
Бюджетната комисия прие проекта на НЗОК
Търпението ни свърши
Националното сдружение на амбулаториите за здравни грижи се включва в протестите на БАПЗГ
Сестрите започват протести от сряда
Ще подкрепим всяко социално недоволоство
Не изключваме протести
БАПЗГ готви протести
Нови 29 справки в НЗИС

