Санкции от 300 лева за всеки, който нарушава спокойствието на комшиите в часовете за отдих, предвижда новата наредба за обществения ред
Clinica.bg
press@clinica.bg
Солени глоби ще получи всеки, който нарушава тишината във времето за почивка. Това предвиждат промените в новата наредба за обществения ред, която прие днес местния парламент. Санкциите предвиждат нарушителите да се разделят с 300 лева, ако тормозят комшиите в часовете за почивка.
Забраняват се шумните строително-монтажни работи от 22 ч. вечерта до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. Подобни дейности се допускат през уикенда, но само в регламентираните часове и след разрешение от съответния районен кмет. Същата забрана се въвежда и за домашни ремонти, като в почивните дни те ще може да се правят само с разрешението на съседите.
Според председателят на постоянната комисия
по обществен реди и сигурност Иван Илиев в наредбата сега са заложени сериозни санкции за онези, които вдигат шум. Възмутените съседи ще трябва да подадат сигналите в общината, а от там те ще бъдат предадени на общинските инспектори.
Инспекторите ще посетят място преди да наложат глобата
Шумът на обществени места се забранява от 22 ч. вечерта до 8 ч. сутринта. Масови мероприятия ще са разрешени от 8 до 22 ч. Изключение се допуска само за новогодишния концерт на 31 декември срещу 1 януари, който може да продължи до 1 през нощта. В останалите дни фойерверките не са разрешени след 22 ч. – санкциите варират от 100 до 500 лв.
Нови правила регламентират "концертите" на уличните музиканти
Те ще могат да свирят само на строго определени от районните кметове места, като за целта трябва да получат разрешение за това. Забранява се просията по светофарите , както и миенето на стъклата на автомобилите по кръстовищата.
Даренията на улиците са разрешени
само за доброволците от БЧК и неправителствени организации. Те обаче трябва да докажат добрите си намерения. После общината да даде разрешение за дейността и да посочи местата на които това да се прави.
За контрола по изпълнението на наредбата ще следят Столичната дирекция на полицията, Столичния инспекторат, пожарната и др. институции.
Националната програма „Хоризонт на здравето" започва на 19 юни от Правец с консултации по ендокринология и очни болести, съобщават от лечебното заведение
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм