ВМА организира безплатни прегледи, необходимо е предварително записване по телефона
Clinica.bg
press@clinica.bg
ВМА организира безплатни прегледи по повод Деня на сърцето (29 септември). Лекарите ще правят скрининг на пациенти с проблеми с кръвното налягане.
Консултациите ще се проведат утре, от 8 до 13 часа, в кабинет № 218, на втория етаж в поликлиниката на ВМА.
За целта е необходимо да бъде направено предварително записване на тел.: 02/92 25 682, от 08.00 до 14.00 часа.
Не се изисква направление от личния лекар.
Идеята на кампанията е да се повиши
информираността на обществото по въпросите, свързани с повишеното кръвно налягане, което е една от най-честите причини за смърт от сърдечни заболявания, инсулти и сърдечна недостатъчност.
Глобалният сърдечно-съдов риск нараства драматично, когато артериалната хипертония е съчетана с рискови фактори, свързани с храненето и начина на живот, повишен холестерол, наднормено тегло, повишена консумация на сол и захар, обездвижване, тютюнопушене.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм