Медикаменти за главоболие, рак и остеопороза няма да са на пазара ни, обявиха от Изпълнителната агенция по лекарствата
Clinica.bg
press@clinica.bg
Още седем хапчета няма да се продават в България, обявиха от Изпълнителната агенция по лекарствата.
Три от отпадащите медикаменти вече са преустановили продажбите си у нас от началото на този месец. Това са лекарствата Osseor 2 g granules for oral suspension x 28 sachets, Klimonorm 2 mg / 0.15 mg coated tablets - 1 x 21 и Rizatriptan Actavis orodispersible tablets 10 mg x 3.
Първият препарат е за лечение на тежка
остеопороза при жени в постменопауза, както и при възрастни мъже с висок риск от фрактури. Вторият се използва като хормонозаместителна терапия при симптоми на естрогенен дефицит при жени, както и за профилактика на остеопороза. Третото лекарство е за лечение на острата фаза на главоболие при мигренозни пристъпи.
От октомври пазара напуска и един онкомедикамент
Цитобластин се използва за лечение на злокачествени неходжкинови лимфоми, болест на Ходжкин, авансирал карцином на тестисите, рецидивирал или метастатичен карцином на млечната жлеза, както и при хистиоцитоза на Лангерхансовите клетки.
От 2019 г. в аптеките вече няма да се намират
Exviera 250 mg film-coated tablets x 56 и Viekirax 12,5 mg/75 mg/50 mg film-coated tablets x 56. Медикаментите се използват за лечение на хроничен хепатит С в комбинация с други лекарства при възрастни.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
Операция "Пангея XVIII" (10 – 23 март 2026 г.) доведе до 269 ареста и разбиване на 66 престъпни групи, участващи в незаконната търговия с фармацевтични продукти
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм