Искат въвеждане на такса за пушене в бара
Парите от таксите за разрешено пушене да се внасят в специално обособен държавен фонд под формата на месечна или годишна такса, предлагат от асоциацията. Механизмът за изразходването на средствата ще се определи от Министерския съвет. Всяко от заведенията, което е заплатило съответната сума
ще се обозначава със специален стикер,
че таксата е платена и клиентите имат възможност да пушат. Той ще се издава от държавата и ще бъде залепен на видимо място, предлагат още от асоциацията. Според тях това ще бъде допълнителен и лесно събираем приход в държавната хазна и със събраните средства могат да се подпомагат социално значими дейности. Не на последно място, ако бъдат приети предложените забележки, ще се гарантира свободата на развитие на бизнеса, твърдят от Асоциацията
МЗ заделя пари за превенция на хазарта
Затвор за незаконна продажба на райски газ
Tютюневият бизнес пуска пипала в българските училища
СЗО алармира за лобизъм на тютюневия бизнес
ГЕРБ инкриминира продажбата на райски газ
Франция забрани пушенето на плажовете
Да има по-строг режим за реклама на тютюна
Забраниха еднократните вейпове
Забелязваме подмладяване на ХОББ при пушачите