Случвало ни се е да израждаме на пътя, вкъщи, и то при много лоши условия, даже и без ток, казва акушерката Цонка Ченешева
Clinica.bg
press@clinica.bg
Спешни медици изродиха бебе в линейка. Лекарите от екипа на Бургаската болница извършили раждането на път към лечебното заведение, съобщи NOVA. В момента и майката и новороденото са в добро здравословно състояние.
Mедиците се отзовали на сигнал на родилка в много напреднала бременност. „Наложи да спрем в най-близката болница. Детенцето обаче се роди в самата линейка, пред вратите на лечебното заведение", разказа фелдшерът Христина Николова.
Случаят не е прецедент за спешните медиците. И преди им се налагало да израждат бебета в екстремни условия. „Случвало ни се е
да израждаме бебе на пътя,
в линейки, вкъщи, и то при много лоши условия, даже и без ток. Това наистина е призвание", сподели от своя страна акушерката Цонка Ченешева. Шефът на спешната помощ в Бургас д-р Димитър Желязков пък сподели, че е горд от екипа си. Майката е на 27 години, а новороденото е момченце вече носи името Христо.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм