ИСУЛ се разделя със „Сердика"
В момента в ИСУЛ клиниката по „Медицинска онкология" се поддържа от екип на частната болница. Договорът обаче изтича август и няма да бъде подновен. Екипът ни е с предизвестия, които изтичат на 3 август, обясни пред clinica.bg началникът на клиниката д-р Марчела Колева. Тя заедно с екипа й ще се върне в „Сердика".
Клиниката в ИСУЛ обаче няма да затвори врати
Вече сме окомплектовали екип, който ще поеме работата, казаха официално от лечебното заведение. В болницата освен това се предоставят и терапии с радиоактивен йод и лъчелечение. Всички те ще продължат да функционират, увериха от ИСУЛ. Само пациентите на химиотерапия в отделението са около 400-500 на месец.
„Царица Йоанна" не е единствената болница
в страната с договор за публично-частно партньорство. След злоупотребите, които бяха разкрити обаче в болниците във Враца и Ловеч държавата в лицето на здравното министерство реши да започне масирани проверки. Към тях се присъедини и прокуратурата. Засега няма официално представени резултати от проверките им.
Властови дисонанс в здравеопазването
Проверяват болници за смъртта на бебе и родилка
МЗ готви ревизия на болничната помощ
Стартират процедура за подуправител на НЗОК
Вадят 45 млн. евро за здраве от НПВУ
Депутатите питат институциите за оставките в НЗОК
Седем дневен срок даде здравната комисия на всички тях и на неправителствения сектор, за да си кажат мнението за потенциалните кадрови промени
„Кроношпан“ пак започва да работи
Управителят на НЗОК подаде оставка
Обвиненията към мен са неверни