Очаква се до септември да има правила за договаряне на цените на медицинските изделия, каза Жени Начева
Мила Мишева mila.misheva@gmail.com
Липса на кворум отложи гласуването на парите за болниците до края на годината. Днес Надзорният съвет(НС) на НЗОК трябваше да реши какви ще са лимитите на лечебните заведения за третото и четвъртото тримесечие на годината. Гласуването, обаче се отлага за понеделник, защото на един от членовете на НС се наложило спешно да си тръгне, съобщи зам. – здравният министър и председател на Надзорния съвет Жени Начева.
Относно липсата на медикаменти за пациенти с ХИВ тя обясни, че се водят разговори с фирмите, така че да няма прекъсване на лечението на болните. „Проблемът се решава", каза Начева. Kaкто clinica. bg.вечеписа пациентски организации алармираха, че е
застрашена терапията на над 700 пациенти с ХИВ,
заради липсващ медикамент.
Очаква се също да се въведат правила за договаряне на цените на медицинските изделия по линия на НЗОК и на МЗ, съобщи още Начева. Според плановете те трябва да бъдат готови до септември.
Kaкто clinica.bg вече писа, след като от 1 април НЗОК плаща по-малко за медицински изделия, заваляхасигнали от страна на пациентски организацииза болни, които нямат достатъчно средства за необходимите им операции. Най-фрапиращ е случаят на 81-годишна жена, която на 22 април е починала в столичната УМБАЛ "Св. Екатерина". От пациентски организации "Заедно с теб" твърдят, че тя не е могла да доплати за изделие.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм