Опитал се да стреля, но не успял, нападателят е арестуван
Clinica.bg
press@clinica.bg
Мъж извади пистолет срещу фелдшер, след което е арестуван. Само в рамките на няколко дни това е вторият фрапантен случай на насилие над медици. 42-годишният мъж, който е задържан е от град Завет. Инциндентът се разиграл в дома на арестувания на Гергьовден, 6 – ти май.
Той повикал екип на спешна помощ, заради здравословнен проблем на жената, с която живеел. По време на прегледа мъжът извадил пистолет и го насочил срещу фелдшера. Опитал се да стреля, но не успял. По случая е образувано досъдебно производтсво, нападелят е задържа, а оръжието му отнето.
Ден по – рано, в събота 51 - годишен фелдшер от Центъра за спешна помощ в Кърджали
беше нападнат при домашно посещение.
След като получил юмрук в лицето, мъжът паднал по стълите и бе приет в болница.
По повод неспиращите случаи на агресия срещу медици от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижиизпратиха отворено писмо до медиите.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм