Стартъпи в състезание за 135 хил. евро

Надпреварата иска да подпомогне компании или иновативни екипи да започнат собствен бизнес. За целта EIT Health ще ръководи не само развитието им, но и навлизането им на международните пазари, като използва своята мрежа от водещи европейски здравни и фармацевтични компании, научни университети и научноизследователски институции с техния потенциал и познания за пазара.
Конкурсът InnoStars Awards
търси микро и малки предприятия, стартиращи технологични фирми и стартиращи компании в секторите на здравеопазването и ИТ сферата, които вече имат прототип или минимум жизнеспособен продукт (MVP). Те могат да кандидатстват до 15-ти май 2018 г. Одобрените кандидатури ще получат менторство и обучение, както и безвъзмездно финансиране в размер на 8000 евро. Средствата се определят за бизнес развитие, регистрация на продукта, писане на бизнес план и за придобиване на предприемачески опит в реална среда от група експерти. Първите три най-успешни екипа ще получат 60 000 евро, за да разработят своя продукт или прототип.
Програмата European Health Catapult
е за обучение и развитие и е отворена за кандидатстване до 27-ми април 2018 г. Тя е предназначена за микро и малки предприятия (с под 50 служители), както и стартиращи компании, които вече са навлезли в сферата на медиицинските технологии, биотехнологии или дигитално здраве. Програмата доразработва бизнес плановете на компаниите, развива умения за водене на преговори и убеждаване и предоставя достъп до мрежата от международни инвеститори на EIT Health. Избраните топ 15 компании ще могат да участват в двудневен лагер, за да развият предприемаческите си уменията, а 9 от най-добрите регионални финалисти ще получат безвъзмездно финансиране от 35 000 евро. Финалистите ще се срещнат на EIT Health Summit в Лондон, където първите три компании от всяка категория ще получат съответно – 20 000 евро, 15 000 евро и 10 000 евро.
За програмата HeadStart Funding
може да се кандидатства до 27-ми април 2018 г. Тя е отворена за фирми в ранна фаза и малки и средни предприятия с цел разработване на нови продукти и услуги, свързани със здравословния начин на живот, активното стареене и подобреното здравеопазване. Програмата подпомага кандидатите в реализирането на следващите стъпки към пазара и ги обучава как да съкратят времето за пускане на пазара на иновативни продукти и услуги. Също така, помага да се провери нуждата и ползата от продукта или услугата за потребителите, клиентите и партньорите, както и увеличава възможността за привличане на допълнителни частни инвестиции.

МС одобри поредната нова болница

Ново Нордиск с нов мениджър за България

"Св. Екатерина" с 4 нови операционни

БАТЕЛ разширява членовете си
Към асоциацията на едни от най-големите търговци на едро с лекарства се присъединяват и няколко големи вериги с аптеки

Китай изпревари Европа по нови лекарства
През 2023 г. източната държава е регистрирала за първи път 25 нови субстанции срещу 17 за стария континент, показва доклад на ЕFPIA

МЗ избра кой ще ремонтира психиатриите

И Еврохоспитал разширява дейността си

Отвориха финансирането за амбулатории

Фьоникс обнови центъра си в Бургас
