Приемните изпити по биология и химия ще са общи с Медицинския университет в София
Мила Мишева mila.misheva@gmail.com
Алма матер в крайна сметка ще приема студенти по медицина през предстоящата учебна година. Това стана ясно днес, след поредното заседание на Академичния съвет.
В края на миналия месец от СУ "Св. Кл. Охридски" обявиха, че приемът по медицина ще е нулев заради разногласия кой да провежда изпитите. Три факултета спореха за правото да оценят бъдещите кандидат лекари - факултетите по медицина, по по химия и фармация, и този по биология. В крайна сметка нито един от тях не успя да победи.
Приемните изпити по химия и биология
на висшето учебно заведение за бъдещите доктори ще проведе Медицинският университет (МУ) в София. Така на практика кандидатите и за двата вуза ще се явяват на еднакво препитване. Засега обаче не е ясно дали могат с тази оценка да кандидатстват едновременно и за двата ВУЗ-а.
Изпитът по биология е насрочен за 1 юли,
а по химия за 8 юли. Очаква се през следващата академична година Алма матер да приеме 80 първокурсници в специалност „Медицина". С това сагата около приема по медицина тази година приключва поне засега.
Доц. д-р Полина Маринова от МУ-Плевен е първият наш лекар, избран да обучава чужди специалисти в елитния институт в Страсбург, съобщиха от висшето училище
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм