Медицинският персонал спря работа за 30 мин., пари не са плащани от декември
Clinica.bg
press@clinica.bg
С 30 минутен протест днес служителите на МБАЛ-Ловеч изразиха недоволството си от забавянето на възнагражденията им. Медиците още не са получили заплатата си за декември 2017 г., които трябваше да бъдат преведени преди Великденските празници.
Ръководството на лечебното заведение няма с какво да заплати труда на служителите си, тъй като все още не е получил договорения заем от 300 000 лв. със столичната УМБАЛ "Св. Иван Рилски", обясни прокуриста на болницата д-р Ченко Чалъков, цитиран от БНР. По думите му все още не е подписан протокол за отпускането на кредита.
„Трябва да има разрешение на принципала
в лицето на министъра, с което да разреши на "Св. Иван Рилски" да се рестартират нашите договорни отношения", уточнява д-р Чалъков. Болницата в Ловеч отдавна е в криза, но вместо да се разрешават, проблемите й само се задълбочават. В началото на годината лечебното заведение остана без Съвет на директорите и обяви, че спира работа, заради липса на лекарства и консумативи. Два месеца по-късно, заради неизплатени възнаграждения колективна оставка хвърлиха трима лекари и четири медицински сестри от белодробната клиника. Техния пример се кани да последва и останалият персонал,
тъй като е без пари от края на миналата година.
Четири месеца след последните масови протести в МБАЛ-Ловеч е ясно също, че здравното министерство не можа да изпълни обещанието си да вдигне болницата на крака до края на март.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм