Четирима кандидати са допуснати до конкурса за главен експерт, който да работи в Инспектората на Министерството на здравеопазването. Кой от тях ще заеме поста зависи от оценките, които ще получат на следващия етап от надпреварата.
За поста ще се борят Георги Райчев, Юлия Касабова, Силвия Асенова и Любомир Димитров. И четиримата са държавни служители в различни ведомства, тъй като назначението трябва да се извърши чрез процедурата за мобилност по Закона за държавния служител. Интервютата на допуснатите участници ще се проведат на 17 април в здравното министерство.
Инспекторатът е едно от най-важните звена
в министерството, защото то би трябвало д аупражняа контрол над системата и лечебните заведения. За съжаление обаче и то има печална слава за "отдел за поръчки". Този му имидж нашумя най-вече по времето на Петър Москов, когато начело на дирекцията седеше Пенка Белева, а заплатата, която беше получила за месец се оказа, че е 10 000 лева. След скандала тя бе сменена от поста. В момента начело на диркецията е Росен Иванов.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм