Целта на инициативата е ранно диагностициране на диабет
Clinica.bg
press@clinica.bg
Кампания за безплатно измерване на кръвна захар организират ендокринолозите от Военномедицинска академия (ВМА) на 26 март. Специалистите ще преглеждат от 10:00 до 13:00 ч. във фоайето на поликлиниката към лечебното заведение. Консултациите са без предварително записване.
Кампанията на ВМА е насочена към хора, които не предполагат, че имат заболяване. Според Националната асоциация на децата и младите хора с диабет българите с диабет са над 460 000, а други 200 000 не знаят, че са болни.
Ранните стъпки в борбата с диабета могат да бъдат решаващи и да предотвраят развитието на болестта, въпреки че много хора не вярват в промяната на начина на живот като път към доброто здраве, категорични са експертите.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм