Столичната община отпуска 300 000 лв. за скрининг на служителите в общинските дружества
Clinica.bg
press@clinica.bg
Служителите на общинските транспортни дружества и образователните институции в София да бъдат изследвани за рак на простатата, решиха общинските съветници в Комисията по здравеопазване на днешното си заседание. За скрининговата програма Столичната община ще отпусне 300 000 лв., а консултациите със специалисти ще се извършват по предварително изготвен график.
Тестовете ще продължат до края на годината и ще се извършват в Първа МБАЛ, Четвърта МБАЛ, Пета МБАЛ и Първа АГ болница „Св. София". Софийските шофьори и учители ще могат да се възползват от
безплатен ултразвук и кръвни изследвания.
За посещенията всяка от лечебните заведения ще изготви график, който ще бъде обявен допълнително. Съвсем скоро предстои Столичната община да обяви и прорамата за профилактика на рака на гърдата, отново насочена към служителите на общинските транспортни дружества и образователните институции в столицата.
Тя се нужда е поставяне на имплант в сърцето, интервенцията се извършва в България, но са необходими 22 хил. лв., които са непосилни за жената и близките й
За съжаление в България акушерският модел на грижа все още не е официално признат и регламентиран, основен проблем е липсата на автономност в практикуването на професията
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм