Акционерите съкращават персонала в пенсионна възраст и се освобождават от неизползвани сгради
Clinica.bg
press@clinica.bg
Част от неизползваните сгради на МБАЛ "Хр. Ботев" във Враца ще бъдат продадени. Такова е решението на Общото събрание на акционерите на болницата, след като общинският съвет я включи в програмата си за приватизация, предават регионалните медии. Сред другите им планове е освобождаването на административния персонал в пенсионна възраст, както и медицински сестри, навършили годините за пенсия.
За продан е предвидена едноетажна постройка с обща площ от 562 кв. м., която в момента пустее. Била е предназначена за здравно заведение, но то така и не е заработило. Същата съдба е отредена и за друга едноетажна сграда с площ от 475 кв. м., в която доскоро се е помещавала Териториалната експертна лекарска комисия (ТЕЛК). Приходите от приватизацията ще се използват за
инвестиции в основния предмет на дейност
на МБАЛ-Враца, са решили още акционерите. В ход са и първите съкращения на персонал с цел оздравяване на лечебното заведение. Пуснати са първите предизвестия за прекратяване на трудовите договори на служители в пенсионна възраст. Такива са 20 души от администрацията и поддържащия персонал на болницата, което представлява една трета от работещите в този сектор. Едно от условията за съкращение на медицински сестри и санитари е да не са от структуроопределящи звена в болницата, за да не се отрази това на лицензирането и функционирането на клиничните пътеки.
В момента в МБАЛ-Враца работят 530 души,
като само преди няколко години те са наброявали 670. В момента се водят преговори за запазване на отделенията по физиотерапия и УНГ, които бяха предвидени за закриване в оздравителния план на лечебното заведение. Кардиологията също остава в режим "stend by", като ще се търсят вариант плащанията за нейните дейности да постъпват директно от здравната каса, без да се запорират банкови сметки, заради задълженията на болницата. Както clinica.bg вече писа, първите промени в МБАЛ-Враца вече са налице.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм