СУ на протест. Няма сграда за медсестри
Прехвърлянето преди празниците е хвърлило в смут членовете на Академичния съвет на СУ, защото мотивът, с който е направена размяната, е „отпаднала небходимост. Никой от членовете на съвета не е бил информиран за готвената промяна. По информация на "Офнюз" проф. Герджиков е обяснил пред академичната общност, че прехвърлянето на сградата е било предложено от регионалния министър Николай Нанков, като за него не са били питани нито Министерството на образованието, нито болницата.
Решението на кабинета е "сериозна политическа грешка", коментира ректорът пред „Медиапул“. "Ако обучението на студентите (по медицина - бел.ред) е "отпаднала необходимост", може и да се съобразим с този обрат в държавната политика и да спрем да ги обучаваме. Ако се стигне до това, няколкото черни знамена в БАН ще изглеждат направо безобидни", каза той.
Фармацевтичният факултет в Бургас тръгва с 25 студенти
МУ- Варна е първият у нас „Университет за промоция на здраве“
МУ-Пловдив с рекордно висока акредитация
МУ-София представи плазма за рани и „умни“ шини
Започна регистрацията за кандидатстудентските изпити
МУ-Плевен вече с център за извънболнична помощ
МУ-София е сред водещите университети
Български евродепутат с образователен форум
МУ-Пловдив в глобалната платформа за образование