От Виваком отрекоха те да са причината за спирането на работата на РЗОК-София
Clinica.bg
press@clinica.bg
Пациентите няма да останат без лекарства за новогодишните празници. Това увериха в специално становище от НЗОК. Столичната здравноосигурителна каса ще продължи да работи, въпреки възникналите технически проблеми от последните няколко дни.
По-рано днес от касата информираха за повреда, която е довела до прекъсване на достъпа до общите информационни ресурси на здравния фонд. В продължение на няколко часа пациентите нямаха възможност да оправят протоколите си и това породи известно напрежение. Работата на РЗОК-София вече е възстановена уверяват от НЗОК. Гражданите, които трябва да заверят протоколи за скъпоструващо лечение, могат да го направят в районната каса и в нейните офиси, независимо от техническите неуредици. Протоколите се обработват ръчно и след отстраняване на проблема ще бъдат въведени в Персонализираната информационна система (ПИС). „За да се осигури безпроблеменното получаване на лекарства, тест-ленти или стоми от страна на здравноосигурените граждани, до възстановяване на нормалното функциониране на ПИС, в Централното управление на НЗОК – ул. „Кричим" №1, ще бъде обособено едно работно място, което да обслужва пациенти, които трябва да заверят или презаверят рецептурните си книжки", се казва още в съобщението.
Междувременно от доставчика на интернет услуги - Виваком отрекоха скъсан кабел да е причина за проблемите в столичната каса. Според тях СЗОК не е сред засегнатите клиенти, които останаха без интернет след мащабен пожар в района на НДК.
6 млн. от тях ще бъдат поети от държавата за изграждане на хангари за хеликоптерите, останалите 39 млн. за обновяване на центровете за инсулти в областните болници обаче няма да се осигурят
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм