Подпуправителят на НЗОК д-р Димитър Петров е освободен от поста
Clinica.bg
press@clinica.bg
Подпуправителят на НЗОК д-р Димитър Петров е освободен от поста. Това каза пред БТА самият Петров, уточнявайки, че освобождаването му е по настояване на управителя на институцията проф. Камен Плочев.
Д-р Петров заяви, че според него "в касата настъпва прогресиращ хаос" и затова той самият също не желае да бъде подуправител на институцията. Специалистът ръководеше временно НЗОК през лятото, след като Глинка Комитов подаде оставка. Д-р Петров оглавяваше Касата до средата на юли, когато депутатите избраха за неин шеф проф. Плочев. Той пък беше единственият кандидат за поста и получи подкрепата на народните представители от всички партии. След встъпването на проф Плочев на власт д-р Петров излезе в болнични.
Това не е първият път, когато бившият вече подуправител напуска НЗОК. Д-р Петров подаде оставка като подуправител на касата преди около две години, като мотивите му бяха несъгласие с бившия здравен министър Петър Москов по отношение на лекарствената политика. Петков се завърна на поста си в Касата през февруари 2017 г.
6 млн. от тях ще бъдат поети от държавата за изграждане на хангари за хеликоптерите, останалите 39 млн. за обновяване на центровете за инсулти в областните болници обаче няма да се осигурят
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм