Трябва да има лечение, но и контрол

„Касата би трябвало да плаща за всички иновативни терапии. Аз плащам здравните си осигуровки 35 години и ако в един момент имам нужда, както и стана преди време, би трябвало някой да ми помогне, има хора обаче, които не плащат здравните си осигуровки, това е несправедливото", каза тя. Според нея в сложния случай с мораториума на финансирането на новите молекули, създаването на Специализирана комисия към МЗ е добра идея.
„Трябва да има наистина една комисия,
която да решава как да се помогне на хората. Защото това са страшни заболявания, драми за семействата, минали сме през този етап с майка ми, която почина от онкологично заболяване и след това с баща ми, който почина от хепатит С, след като бе заразен при кръвопреливане", сподели д-р Иванова. Според нея обаче контролът сега над разходването на обществените средства е занижен и трябва да се повиши.
„Трябва да видим дали правим всичко
възможно да не се харчат пари за неща, за които не бива. Говори се как изтичат пари за лекарства със зелени рецепти, които се изнасят, всички ние трябва да видим как да пестим средствата. Проблемът не трябва да се политизира, а да се обсъди от професионалисти, когато става дума за много болен човек от едната страна и за много пари от другата", допълни тя.

НЗОК кани на среща медицинските сестри

БЛС пак иска още пари

МЗ удължава забраната за износ на инсулин

МЗ ще купува апаратура за телемедицина

НЗОК ще има и втори подуправител

Депутатите без въпроси към здравния министър

Помощник фарамцевтите искат промени
Съсловната им организация настоява да се регламентира тяхната дейност в съответствие с европейските и световните стандарти

Преговорите за НРД тръгват утре

Предлагат закон за ИИ у нас
Отговорна за защита правата на пациентите в случая ще е ИАМН, предвижда проектът на ПП-ДБ
