Спешна помощ с нов филиал
Новият филиал ще е разположен в ДКЦ – Божурище. Той ще разполага с две линейки и 6 екипа. Общо в него ще работят 19 души - лекари, фелдшери, сестри, шофьори, санитар. Целта е чрез новата структура да се подобри обслужването на хората в региона, чийто брой постоянно нараства заради близостта на мястото до столицата. В момента в Божурище по документи живеят 15 хил. души, но реално пребиваващите са 30 000, казват от общината там. Спешната помощ, която получават се е поемала от филиала в Костинброд, но това е водило до закъснения. С новата придобивка обаче те ще бъдат избегнати.
Филиалът в Божурище ще е на подчинение
към ЦСМП-София и ще е първият новооткрит от 2012 г. досега. С него структурите там ще станат 17. Общият брой на повикванията от началото на годината до края на ноември в ЦСМП-София са били над 130 900. Около 65% от тях обаче са се оказали неспешни. За този период линейките в столицата са изминали над 2 000 километри. За съжаление нетолерантността на обществото продължава да е налице. За 11-те месеца на тази година е имало 35 тежки инцидента с линейки и 17 нападения над медици.
Има отлив от професията парамедик
Две катастрофи с линейки в София за ден
Обученията на спешна помощ се възобновяват
Абсурдно е да разделят медиците
Дават 20 млн. лв. за хеликоптер за спешна помощ
Търси се спешно кръв АВ отрицателна!
МЗ още оборудва бързата помощ
Ведомството обяви търга и за апаратурата за държавните болници и спешните филиали в страната
Паник-бутоните да са в ръцете на екипа
Нов случай на агресия